SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Coaster 7278367
*
nr 727 8367
Coaster
pläter, England
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2011
kl 17:51:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 11:36:40
1
350 kr
28/11 12:07:36
2
300 kr
28/11 12:08:06
2
400 kr
28/11 16:53:49
3
Vinnande bud
28/11 17:46:46
4
500 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Coaster
nr 727 8367
Coaster
pläter, England
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 11:36:40 | 1 | 350 kr |
28/11 12:07:36 | 2 | 300 kr |
28/11 12:08:06 | 2 | 400 kr |
28/11 16:53:49 | 3 | Vinnande bud |
28/11 17:46:46 | 4 | 500 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters engelsk england europa glasunderlägg nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41